logo
صفحه اصلی
درباره نشریه
آرشیو مجلات
ارسال مقاله
راهنما
تعرفه تبلیغات
پژوهشکده HSE
ثبت نام / ورود  
بیماری های شغلی عامل مرگ 12 هزار نفر در سطح کشور
کد مطلب :   10 تاریخ انتشار: 
Persia.SolarDate
 
بیماری های شغلی عامل مرگ 12 هزار نفر در سطح کشور
بیماری های شغلی عامل مرگ 12 هزار نفر در سطح کشور
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شش برابر از کشته‌های ناشی از حوادث کار به خاطر بیماری‌های شغلی است که قریب به 12 هزار نفر در حال از دست رفتن هستند که این آمار باید مورد توجه بیشتری از سوی وزارت بهداشت قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری hse : دکتر حسین طلا، در نخستین کنگره ملی HSE در توسعه پایدار، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، توجه به سرمایه نیروی انسانی را در گرو توجه بیشتر به حوزه HSE دانست و با بیان این مطلب گفت: من فکر می‌کنم تصور خیلی‌ها از بیت المال در و نیمکت و دیوار و غیره است اما واقعیت این است که بیت المال شامل نیروی انسانی هم می‌شود که متاسفانه در برخی مواقع شاهد از دست رفتن این سرمایه‌های کشوری هستیم که توجه شایان به ایمنی و مبحثHSE می‌تواند راهکار پیشگیرانه آن باشد.

 

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نزدیک به 2 هزار نفر در سال آمار کشته شدگان کشور به دلیل حوادث ناشی از کار است که حدود 50 درصد این تلفات در حوزه ساختمانی است؛ همچنین شش برابر کشته‌های ناشی از حوادث کار به خاطر بیماری‌های شغلی است که با این حساب نزدیک به 12 هزار نفر در حال از دست رفتن هستند که این آمار باید مورد توجه بیشتری از سوی وزارت بهداشت و درمان قرار گیرد.

 

وی افزود: در حوزه نظارت به استناد ماده 95، کارفرما وظیفه اصلی ایمنی را در مجموعه کارگاه بر عهده دارد اما متاسفانه بعضاً این نگاه یک نگاه هزینه‌ای است تا نگاه سرمایه گذاری که این خود یک معضل به شمار می‌آید.

 

طلا، حادثه مرگبار آتش سوزی حوالی میدان جمهوری شهر تهران را ناشی از عدم توجه به ایمنی و HSE دانست و اظهار کرد: حادثه‌ای که در حوالی میدان جمهوری رخ داد و منجر به مرگ تعدادی شد به علت عدم رعایت ایمنی و عدم توجه به موضوع HSE بوده است که باید با برنامه ریزی و توجه به این مسائل از وقوع چنین معضلاتی پیشگیری کرد.

 

در شهر تهران فقط 35 بازرس داریم


این نماینده مجلس، به نظارت ضعیف بازرسی در سرکشی از کارگاه‌ها اشاره کرد و افزود: در شهر تهران بسیاری از کارگاه‌ها باید مورد سرکشی و بازرسی قرار گیرند اما متاسفانه در شهر تهران فقط حدود 35 بازرس داریم که چیزی حدود 15 الی 20 نفر آن به کارگاه‌ها سرکشی می‌کنند.

وی حمایت نظام پزشکی از پزشکان را بالاتر از مردم دانست و گفت: در سازمان نظام پزشکی بیشترین حمایت از پزشکان است تا از مردم که امیدواریم این موضوع با کمک مجلس اصلاح شود.

ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر: